Меню

Головна Творчі колективи Заходи Афіші Сценарії Контакти

среда, 29 августа 2018 г.

День села у Клітенці

                                                              Моя рідна Клітенка – солов’їнії ночі,
     Цвіту яблунь і вишень духм’яний нектар…
                                                              Усе те, що забути не можу й не хочу;
                                                              Це життя мого частка, Божественний дар!


         Клітенка, маленьке мальовниче село на окраїні Хмільницького району, 28 серпня весело та гучно відсвяткувало  свій День села, який ось уже кілька років поспіль відмічають на престольне свято – Першу Пречисту, Успіння Пресвятої Богородиці.  Біля відремонтованого клубу-бібліотеки бадьорою музикою усіх жителів та гостей села зустрічав Військовий духовий оркестр з м. Бершадь.

В ошатно прибраній концертній залі сільського закладу культури відбувся святковий концерт, в якому взяли участь, як наймолодші жителі Клітенки так і найстарші. Зі сцени лунали українські пісні, вірші про рідне село. На свято села завітала голова Кропивнянської сільської ради Ніна Михайлівна Дмитрук, директор ТОВ «Щедра нива»  Юрій Миколайович Шебика та директор ТОВ «АРГО» Сергій Миколайович Усатий, які привітали клітенчан з Днем  села, подякували їм за невтомну працю на рідній землі, побажали миру, злагоди, добра, здоров’я і процвітання кожній родині. 


         Хвилиною мовчання було вшановано усіх загиблих та померлих земляків у роки Голодомору, репресій , Другої Світової війни, а також усіх загиблих в наш час  за волю та незалежність нашої держави на сході України.
         Найбільше багатство села – це його люди.  В гості у рідне село завітала  самодіяльна співачка з Бершаді Світлана Ващенко, вона подарувала своїм землякам кілька пісень,

 а місцева поетеса Ващук Юлія зачитала власні вірші. На сцені радували піснями та віршованими рядками про рідне село юні клітенчани. Усіх присутніх вразив своїм співом (нехай ще не дуже майстерним) новостворений вокальний ансамбль с. Клітенка на чолі з найстаршим учасником - 88-річним Вознюком Миколою Андрійовичем, який  артистично, енергійно з запалом виконував разом з жінками українські народні пісні. 
                                       

Родзинкою заходу стало нагородження подяками за невтомну працю на рідній землі та цінними подарунками найстарших жителів 2018 року - Петрук  Надію Євменівну та Верховлюка Миколу Стаховича, а також нагородження символічними медалями та подарунками батьків двох новонароджених немовлят : Томчука Андрія (30.07)  та Ящук Олександри (22.08). Якщо у селі народжуються дітки, то воно житиме і матиме майбутнє. Тому, як символ процвітання, добробуту та продовження життя на селі юним учасникам концерту було вручено «Вінок процвітання села» виготовлений із колосся, прикрашений калиною та соняхами.

Під кінець свята усі присутні в глядацькій залі пригощалися смачним короваєм. Після концерту свято продовжувалось на вулиці, де своїм ароматом вабила смачна юшка та шашлик.

Веселі та задоволені клітенчани спілкувались, співали та обмінювались враженнями. А дітвора із задоволенням спускалась з надувної гірки, стрибала на батутах, пригощалася  морозивом. Увечері для молоді проводилась дискотека та молодіжні розваги.


         Свято відбулося завдяки невтомній праці та організації завідуючої Клітенецьким сільським клубом-бібліотекою Марущак Олени, яка відповідально з ентузіазмом віднеслась до роботи. Допомогу в складанні сценарію та проведенні святкового концерту надала методист районного Будинку культури Гавура Оксана, яка ще й подарувала клітенчанам власні вірші та пісню.

Жителі  с. Клітенка дякували за посильну матеріальну допомогу директорам сільськогосподарських товариств:  ТОВ «Щедра нива» - Шебиці Юрію Миколайовичу, ТОВ «АРГО» - Усатому Сергію Миколайовичу, а також небайдужому меценату, який часто йде назустріч у вирішенні матеріальних та побутових питань – Марущаку Миколі Анатолійовичу. 
    Свято пройшло в теплій родинній атмосфері і залишило незабутні враження.









суббота, 25 августа 2018 г.

Участь в ХІ обласному фестивалі народної творчості «Скарби Поділля»

Подільська земля одна з найбагатших в Україні на творчі людські таланти,  розмаїття ремесел, обрядів, традицій. Мабуть, тому в м. Вінниця ось уже 11-ий рік поспіль до Дня Незалежності України , з метою збереження народних традицій, що споконвіку були основою виховання патріотизму та прагнення українців до створення і утвердження власної держави  , пройшов  фестиваль народної творчості «Скарби Поділля».
         Виставкові експозиції на тему «Величальна рідному краю» включали в себе різноманітні вироби народних умільців, вишивальниць, твори художників, скульпторів, різдвяні обереги – дідухи, символи достатку – снопи, обрядові хліби, короваї та інші вироби з тіста.
         Головним атрибутом на кожному столі районних виставкових експозицій став коровай та домашній хліб, печений в українській сільській печі.

         Цьогоріч виставкова експозиція нашого Хмільницького району виявилась однією з найкращих, а весільний коровай, випечений майстринями Хмільницької філії  «Зернопродукт», побив усі рекорди по своєму розміру та оздобленню. Його  вага становила більше 20 кг. Всього було представлено 10 короваїв з різних сіл району  та 3 хліби, випечених за старовинними рецептами на черені з с. Куманівці.

На розкладному стенді милували око відвідувачів роботи нашого хмільницького художника, члена Спілки народних майстрів України, народознавця  Власійчука Дмитра Івановича та художника Василя Гальчевського.  Картини з зображенням українських краєвидів та української родини  випромінювали тепло,світло і дарували людям радість.

Виставкову експозицію, яка згодом стала для багатьох і фото-зоною, відвідало багато вінничан та гостей з інших районів Вінницької області.

         Фестиваль прикрасив святковий концерт за участю різноманітних творчих колективів та солістів області. Свято справило на усіх учасників та відвідувачів незабутні враження.

пятница, 24 августа 2018 г.

Урочистості до 27-ї річниці Дня незалежності України

З метою виховання патріотизму, любові до України, шанобливого ставлення до національних символів – Герба та Прапора України        22 серпня в КЗ «Хмільницький РБК» пройшли  урочистості приурочені 27-й річниці незалежності України, 100-річчя відродження української державності та  Дня  Державного Прапора України. 
         Біля входу в районний Будинок культури усіх відвідувачів зустрічав святковою музикою народний аматорський духовий оркестр КЗ «Хмільницький РБК».

У фойє експонувались виставки організовані: працівниками районного Будинку культури – виставка вишитих робіт вишивальниці з с. Воронівці Ладигіної Тетяни,  
                                                              

виставкова експозиція короваїв, випечених працівниками культури сільських клубних закладів сіл:   Скаржинці, Березна, Сьомаки, Мар’янівка, Сулківка, виставка дідухів та снопів, виготовлених працівниками сільських клубних закладів та сільськими майстринями з хлібопекарства. Всього було представлено близько 30 короваїв. 


Фойє прикрасили також  роботи місцевих художників Дмитра Власійчука, Миколи Загороднього.

Усі охочі могли переглянути виставкові експозиці: КЗ «Хмільницька районна бібліотека для дітей» - інформаційно-ілюстративна книжкова виставка  та виставка дитячих творчих робіт «Україна єдина», КЗ «Хмільницька бібліотека для дорослих»  - книжкова виставка-вшанування «Незалежній Україні – слава нині і вовік». 


О 12.00 год. розпочались урочистості у великій залі КЗ «Хмільницький РБК».  На святковому заході були присутні та запрошені до вітального слова :
голова районної державної адміністрації Євгеній Віталійович Буткевич,
голова районної ради Зоя Григорівна Бонсевич,   помічник народного депутата України Петра Васильовича  Юрчишина Василь Петрович Павленко та почесні гості з міста Слонім, республіка Білорусь – заступник голови Слонімського району Гродненської області Рудковській Катерині Янівні.
          На урочистостях згідно розпоряджень голови районної ради та голови райдержадміністрації кращих громадян району було нагороджено  почесними грамотами, оголошено імена людей занесених на Дошку Пошани та оголошено рішення  організаційного комітету з проведення конкурсу «Людина року». Також нагороджено волонтерів Відзнаками  Президента «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» . Хвилиною мовчання було згадано усіх загиблих за волю і незалежність України.


Після урочистої частини розпочалася святкова  концертна програма за участю таких колективів: народного аматорського ансамблю «Первоцвіт» Уланівського СБК, народного аматорського хорового колективу української пісні «Зорецвіт» та народного аматорського хорового колективу ветеранів війни та праці районного Будинку культури під керівництвом Павла Дубового,жіночого вокального ансамблю української пісні «Калинонька» Маркушівського СБК, народного аматорського фольклорного ансамблю Сербанівського сільського клубу-бібліотеки, родинного ансамблю сім’ї Гутніків Морозівського сільського клубу, народного аматорського тріо бандуристок РБК, народного аматорського тріо «Лілея» районного Будинку культури, народного аматорського тріо «Елегія» районного БК, солістів Хмільницької школи мистецтв Крістіни Лисої та Лукащук Аліни, та дитячого фольклорного ансамблю «Веселка» під керівництвом Оксани Доліної з Хмільницької школи мистецтв. 
                                





.   Завершився святковий концерт виходом учасників із прапорами, на яких написано назви усіх областей України. Бурхливі оплески ще довго лунали в залі, було чути вигуки : «Слава Україні! Героям слава!». 


24 серпня у м. Хмільник відбулася загально-міська хода  від пам’ятника Богдану Хмельницькому до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні,  в якій взяли участь жителі міста, керівництво району, міста,  представники організацій та підприємств міста та усі бажаючі. Під час ходи біля пам’ятників загиблим у ІІ Світовій війні, загиблим в Афганістані, пам’ятного знаку «Герої не вмирають» , що знаходиться в КЗ «Хмільницький РБК», пам’ятного знаку Небесній Сотні на площі Свободи відбулося покладання квітів та « Хвилина мовчання».
                                              

















вторник, 14 августа 2018 г.

"Серпневий заспів 2018р." у м. Чорноморськ

         На березі Чорного моря  у  м. Чорноморськ  з 10 по12 серпня 2018 р.  відбувся  всеукраїнський фестиваль-конкурс «Серпневий заспів» ім. Юрія Штельмаха, видатного композитора, хормейстера, поета, автора пісень.
         Фестиваль проводиться уже 12 –й рік поспіль. На нього з’їхалися понад 30 творчих колективи з усіх куточків України. Наш район представили два колективи, це – народний аматорський хоровий колектив української пісні «Зорецвіт» під керівництвом Павла Дубового та народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» Сальницького сільського будинку культури, які  показали свою майстерність, виконавши українські народні пісні та пісні композитора,  під іменем якого проходив цей фестиваль-конкурс.

                  Наші «берегині» відзначилися тим, що заспівали дві пісні, автором яких є Юрій Штельмах -  «Там , за горою»і «Соняшник цвіте» та українську народну пісню «Зелений дубочку» в обробці цього композитора.
         За майстерне виконання народний аматорський  жіночий  вокальний ансамбль «Берегиня» отримав  гран-прі, диплом та додатковий подарунок від вдови Юрія Штельмаха.

          Учасники двох народних колективів нашого району не тільки взяли участь у конкурсі, а й насолодились красою та свіжістю Чорного моря, гарно відпочили та отримали масу позитивних вражень.